MONTAŻ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

montaż paneli fotowoltaicznych
instalacja paneli fotowoltaicznych
podłączenie paneli

Montaż paneli fotowoltaicznych to przedsięwzięcie, które może wydawać się drogie na pierwszy rzut oka, jednak w perspektywie nawet kilku lat przyniesie nam ono znaczące zyski. Wydatki na energię elektryczną zmniejszą się w bardzo dużym stopniu, ponadto energia słoneczna to bezpieczne, ekologiczne i – co ważne – odnawialne źródło energii. Co należy wiedzieć, zanim przystąpimy do instalacji?

Przed instalacją

Zanim rozpocznie się montaż, konieczne jest skonsultowanie ze specjalistami, jakiego rodzaju panele będą odpowiednie dla naszych potrzeb. Przede wszystkim należy właściwie ustalić potrzebną moc – dostępne są kalkulatory i przeliczniki, które pomagają to ustalić, najlepiej jednak poradzić się w tej sprawie fachowców, którzy będą wiedzieli, jakie czynniki należy brać pod uwagę i na podstawie konkretnych ustaleń będą w stanie dobrać optymalne urządzenia oraz ich konfigurację.

Zasady montażu

Instalacja paneli fotowoltaicznych związana jest z koniecznością przestrzegania pewnych określonych zasad. Panele powinny być chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zanurzaniem w płynach. Zarówno montaż, jak i użytkowanie może odbywać się w zakresie temperatur -40°C – +85°C. Należy pamiętać, aby używać tylko i wyłącznie certyfikowanego sprzętu i zadbać o dostosowanie całej konstrukcji do przepisów budowlanych.  Oczywiście należy także zadbać o bezpieczeństwo samych paneli, sprzętu, oraz osób, które uczestniczą w instalacji – zadbajmy o to, aby nikt nie ucierpiał, jeśli np. jakiś element zsunie się z dachu.

Podłączenie paneli fotowoltaicznych jest dość złożonym zadaniem, które wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Najlepiej jest zlecić je profesjonalnej firmie, która zadba zarówno o odpowiedni dobór i przygotowanie sprzętu, jak i o jego montaż. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Facebook